Friday, June 9, 2023

कृषिको विकासमा बजेट छुट्याइने

ताजा / भरखरै प्राप्त

हेटौंडा–हेटौंडा उपमहानगरपालिका प्रमुख मीनाकुमारी लामाले कृषक र कृषिको विकासका लागि बजेट छुट्याएर काम गर्ने बताएकी छन् । १९ औं धान दिवसमा हेटौंडा उपमहानगरको ११ को राप्ति सिचाईं र १७ को गुवाबारीमा आयोजित कार्यक्रममा उनले कृषिक्षेत्रको विकास र प्रवद्र्धनमा उपमहानगरले कुनै कसर बाँकी नराख्ने बताइन् ।

उनले कृषि, पशुपालन र अन्य खेतीका लागि विशेष योजना बनाएर काम गर्ने तयारीमा उपमहानगर रहेको जिकिर गरिन् । ‘हालसम्म वास्तविक किसानलाई सरकारले भेट्न नसकेको अवस्थामा हामी वास्तविक किसानकोमा पुगेर काम गर्ने तयारीमा छौं,’ उनले उपमहानगरका हरेक वडाहरुका कृषि प्राविधिकको व्यवस्था रहने बताइन् ।

आगामी आर्थिक वर्षको बजेटमा कृषिका हरेका क्षेत्रलाई समेटेर काम गर्ने तयारीमा उपमहानगर रहेको भन्दै कृषिको पकेट क्षेत्र, पशुपालनका योजनासहित आउन कृषक समूहलाई आह्वान गरिन् । हेटौंडा उपमहानगर केन्द्रित कृषि योजनालाई कार्यान्वयनमा ल्याउन वास्तविक किसान आवश्यक पर्ने उनको भनाइ थियो ।

कार्यक्रममा उपमहानगर उपप्रमुख राजेश बानियाँले मानो रोपेर मुरी उब्जाउने पेशामा रहेका सम्पूर्ण किसानलाई धान दिवसको शुभकामना दिएका थिए । उनले भने–उपमहानगरलाई सबै हिसाबले अब्बल बनाउने अभियानमा रहेकाले सबैको सहयोग आवश्यक छ । कृषिकर्ममा रहेका सम्पूर्ण किसानलाई समेटेर आगामि आर्थिक वर्षबाट उल्लेखनीय काम गरिने उनले बताए ।

लोकप्रिय

चकमकेबाट काठमाण्डौँ जाँदै गरेको यात्रुबाहक बस दुर्घटना हुनबाट जोगियो

सिन्धुली – चकमकेबाट काठमाण्डौँको जाँदै गरेको यात्रुबाहक बस तिनतले घुम्तीमा आज दुर्घटना हुनबाट जोगिएको छ । चक्मकेबाट काठमाण्डौँ तर्फ...

जङ्गलमा मृत भेटिएकी युवतीको हत्या भएको भन्दै राजमार्ग बन्द

चितवन – चितवनमा युवतीको हत्या भएको भन्दै आफन्त र स्थानीयबासिन्दाले पूर्व–पश्चिम राजमार्ग बन्द गरेका छन् । नौ दिनदेखि हराइरहेकी राप्ती नगरपालिका–३ प्रगति...

चोरीका गहना सहित एक चोर मिर्चैया प्रहरीको नियन्त्रणमा

सिरहा जिल्लामा केहिदिन एता चोरी डकैती गर्ने प्रवृतिले शान्तिसुरक्षामा चुनौति गथिएका थिए । जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिरहाले चोरी डकैती...

Related Articles